صفحه اصلی
مهندسی نفت
کنکور ارشد
کلاسها و ویدیوهای آموزشی
آزمون‌ها
مشاوره
جوایز
سؤالات رایج
کتب
دانلود رایگان
سبد خرید
تماس با ما
   مصاحبه اختصاصی با جناب آقای مازیار آبدار (رتبه 18 گرایش مهندسی حفاری و بهره برداری 1395)

مصاحیه با رتبه های برتر

- با سلام؛ در ابتدا تشکر میکنیم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید. متولد چه شهری هستید؟ بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید وکدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

سلام.مازیار آبدار هستم،متولد اهواز.لیسانس را در رشته مهندسی مکانیک گرایش جامدات در دانشگاه صنعتی مالک اشتر گذرانیده ام و قصد دارم برای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نفت گرایش حفاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه تحصیل نمایم.

2- هدف اصلی شما برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد چه بود و با چه انگیزه ای قدم در این راه نهادید

هدف اصی ام برای تحصیل در مقطع ارشد،کسب یک فرصت شغلی و موقعیت اجتماعی بهتر در آینده بود.

3-چه زمانی دقیقا برای مطالعه ویژه کنکور ارشد مهندسی نفت استارت زدید؟ چه سطح علمی اولیه ای داشتید؟ کمی توضیح دهید.

راستش من ابتدا قصد نداشتم که کنکور نفت را شرکت کنم.بعد از پایان ترم هشتم دانشگاه،یعنی تابستان ۹۴ شروع کردم به مطالعه دروس مکانیک کردم.در اواسط شهریور، برادرم که بر روی دکل بعنوان زمین شناس کار می کرد،بهم پیشنهاد داد که کنکور ارشد دانشگاه آزاد را در رشته نفت شرکت کنم.ابتدا پذیرفتم ولی بعد از کمی فکر کردن به این نتیجه رسیدم که باید تمرکزم بر روی یک رشته باشد و بعد از کلی تحقیق و پرس و جو رشته نفت رو انتخاب کردم.تصمیم خیلی سختی بود.چون در اون زمان من هیچ آشنایی با دروس نفتی نداشتم و تنها ۴ماه فرصت برای مطالعه منابع نفتی داشتم و از طرفی هم نصف بیشتر دروس مکانیک رو هم برای کنکور  کاملا بسته بودم.ریسک بالایی بود که من قبولش کردم.متاسفانه در کنکور دولتی۹۴ نتیجه مطلوبم حاصل نشدکه با توجه به وقتی که برای مطالعه داشتم منطقی بود و تصمیم گرفتم برای کنکور۹۵ با شرکت در کلاس های راهیان نفت،به خواسته ام برسم.

3-از روزی که درس خواندن را شروع کردید را تا روز کنکور ، به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید و بگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟